Výhody skleněného pilníku Glasscare

Garance dokonale hladké pokožky

Výrobek má dvě různé strany. První, drsnější, slouží k účinnému, avšak šetrnému odstranění hrubé kůže. Druhá, jemnější strana, pak slouží pro dosažení naprosté hladkosti pokožky (viz technické vysvětlení níže).

Garance zdravotní nezávadnosti

Sklo FLOAT, z něhož je pilník vyroben, je leptáno kyselinou sírovou a fluorovodíkovou a poté čtyřikrát umyto ve vodě, proto neobsahuje žádné jiné příměsi a výrobek je zaručeně zdravotně nezávadný. Pilník Glasscare mimo jiné doporučuje MUDr. Drahomíra Kotlářová, majitelka Východočeského laserového centra.

Garance účinnosti, jemnosti a hygieničnosti

Dosažení těchto vlastností výrobku zaručuje způsob výroby, kdy je leptána přímo mikrostruktura skla ve tvaru pravidelných čtyřbokých jehlanů se zaoblenou vrcholovou částí. Právě tento patentovaný povrch zajišťuje účinnost a zároveň jemnost pilování. Tvar mikrostruktury rovněž umožňuje plynulý odvod vody (pokud je používám pod proudem vody) a naplavených kousků kůže. Pilník je proto maximálně hygienický.

Garance pevnosti, trvanlivosti a bezpečnosti

Tyto vlastnosti opět zaručuje jedinečný způsob výroby, kdy po vybroušení tvaru je výrobek tepelně zpevněn (tvrzen), což zvyšuje pevnost, tuhost a trvanlivost. Tvrzení zaručuje také bezpečnost, neboť při případném rozbití se výrobek rozdělí na tupé střepy, které brání pořezání tak, jak je tomu u obyčejných skleněných pilníků.

Garance komfortu užívání

Rozměry pilníku 250mm x 35mm x 4mm zabezpečují, že při užívání je možno sedět či i stát. Není nutno zaujímat jakékoliv nepohodlné polohy při užívání tak, jak je tomu u jiných, menších pilníků na nohy.
Druhým aspektem zaručujícím komfort je neobvykle velká užitná plocha pilníku. Hrubost (síla) pilníku spolu s procesem tvrzení skla zaručují dlouhodobost užívání při minimálním opotřebení či riziku zlomení při užívání.

Podpoříte ekologii a českou zem

Výrobek je 100% ekologický a rovněž kartónový obal je plně recyklovatelný. Výrobky Glasscare jsou produkovány ryze českou společností Amirro ve spolupráci s rovněž ryze českou společností Blažek Glass s.r.o.. Rovněž surovina – sklo FLOAT – pochází z České republiky.