Kousání nehtů - jak s ním přestat?

Kousání nehtů - jak s ním přestat?

Kousání nehtů je zlozvykem, který vzniká v dětství, ale může přetrvat až do dospělosti. Nese s sebou zdravotní rizika a ohrožuje i solečenský život - okousané nehty jsou ošklivé a jejich majitelé se za ně stydí. Jak s kousáním skoncovat?


První možnost je nejjednodušší, ovšem funguje jen v kombinaci se silnou vůlí. Zejména holčičky a dívky si mohou nechat vysvětlit, že upravené ruce a nehty jsou pěknou ozdobou a manikúra nezbytnou součástí hygieny. „Stačí, když si maminka jako vzor pěstí své nehty a z jejich úpravy si s dcerou udělá příjemný rituál.

 

Ruce se vykoupou ve vodě s vonným olejíčkem, s pomocí pomerančového dřívka se jemně zatlačí kůžičky a skleněným pilníkem se nehty zapilují do pěkného tvaru. Na závěr se pak nehty nablýskají bezbarvým lakem nebo podle vkusu ozdobí barevným nátěrem,“ popisuje Lenka Hronová z Glasscare. Takovou krásu by přece byla škoda okousat!


 

Tip: Skleněné pilníčky na nehty Glasscare zpříjemní a usnadní manikúru. K dostání jsou v e-shopu na www.glasscare.cz.Pomoc z lékárny a z manikúrního salónu

 

Další variantou je speciální lak proti kousání nehtů, který je k dostání v lékárně. Je zdraví neškodný, ale chutná odporně hořce. Pomáhá také těm, kteří si nehty koušou nevědomky třeba při sledování televize. Hořká chuť rychle upozorní, že je něco v nepořádku. Lak je průhledný a nenápadný, takže se hodí i pro kluky a muže. Lahvička stojí do 100 Kč.

 

Poslední možností, která může zabrat, je aplikace gelových nebo akrylových nehtů. Nejprve je třeba nechat nehty alespoň trochu dorůst a zahojit pokožku kolem nich, aby nedošlo ke kožním problémům. Umělé nehty jsou tvrdé a pevné, takže se kousat nedají. Tato metoda je vhodná i pro muže, protože umělé nehty se mohou zkrátit na libovolnou délku a vypadat zcela přirozeně a mnohem lépe než vlastní - okousané.

Gelové nehty je třeba doplňovat asi jednou za 3 týdny (záleží na rychlosti růstu) a cena se pohybuje cca okolo 700 Kč za nové nehty a 400 Kč za doplnění (ceny se ale velmi liší v závislosti na použitém materiálu a místě provedení). Akrylové nehty se nedoplňují, ale předělávají asi jednou za měsíc.Ceny jsou podobné jako u nehtů gelových, pro přesnou informaci je však lepší zeptat se v nejbližším salónu.
 

>> zpět na seznam článků