10 tipů pro krásné a zdravé nehty III.

10 tipů pro krásné a zdravé nehty III.

Třetí díl článku s tipy pro krásné a zdravé nehty doporučuje příjemnou masáž a radí s výběrem laku a odlakovače na nehty.


8.) Dopřejte si masáž nehtů


Ve chvíli, kdy máte volné ruce, třeba při sledování televize nebo cestou autobusem, si dopřejte malou masáž prstů. Podpoříte tak prokrvení nehtového lůžka a urychlíte růst nehtu. Spojte masáž s aplikací krému na ruce a již po několika dnech této pravidelné péče se můžete těšit na výrazně silnější a zářivější nehty.

 

9.) Lakování není jen pro parádu

 

I když se vám třeba barevné nehty nelíbí, nerezignujte na používání laku na nehty. Neslouží jen na ozdobu, ale nehty také chrání před vlivy vnějšího prostředí,“ vysvětluje Lenka Hronová z Glasscare. Používejte proto pravidelně bezbarvý lak a jeho vrstvu pravidelně dopňujte, když je potřeba.

Kvalitní laky by měly vydržet až sedm dní. Nalakované nehty navíc působí zdravěji a upraveně. Bezbarvý lak používejte i dospod před lakováním výraznými barvami. Jinak budete mít problém odstranit z nehtů při odlakování nádech tmavých a výrazných barev.

 

10.) Pozor na aceton a formaldehyd

 

Vybírejte si šetrné odlakovače, které neobsahují aceton ani formaldehyd. Tyto látky nehty vysušují a způsobují slábnutí a třepení. Namísto toho sáhněte po šetrném odlakovači založeném na bázi acetátu.
 

>> zpět na seznam článků