10 tipů pro krásné a zdravé nehty II.

10 tipů pro krásné a zdravé nehty II.

V druhé části článku o zdravých a krásných nehtech si poradíme, co zařadit do jídelníčku pro ozdravení nehtů i vlasů, a poradíme s výběrem správného pomocníka k pilování nehtů.


4.) Sušte si ruce i nehty


Po umývání nádobí, koupeli, sprše nebo návštěvě bazénu si pečlivě osušte ruce a nehty na rukou i nohou. Zabráníte tak případnému šíření mykózy

 

.5.) Vitamín H nehty posílí

 

Možná se pozastavíte nad přirovnáním lidských nehtů k koňským kopytům, tým vědců nicméně dokázal, že jsou tvořeny ze stejné látky – keratinu. Veterináři vědí, že vitamín z řady B, biotin, nazývaný také vitamín H, posiluje koňská kopyta. Zvýšený příjem toho to vitamínu analogicky zpevní také lámavé a štěpivé nehty a jako bonus zpomaluje nadměrné vypadávání vlasů. „Je obsažen hlavně v játrech, arašídech, vaječných žloutcích, houbách, grapefruitech či vodních melounech,“ vypočítává Lenka Hronová z Glasscare.

 

 6.) Dejte si mléko a vajíčka

 

Zařaďte do svého jídelníčku denně sklenici mléka a vajíčko natvrdo (pokud nemáte problémy s cholesterolem). Zinek, který obsahují, je pro nehty blahodárnou živinou, která zlepšuje vzhled nehtů. Nedostatek zinku se projevuje bílými skvrnami na nehtech, které moc parády nenadělají.

 

 7.) Pilujte si nehty správně

 

Pokud chcete udržet nehty silné a pevné, je důležité dodržovat správný postup pilování. Netahejte s pilníkem tam a zpátky, ale pilujte v jednom směru. Nehty nepilujte po koupeli či sprše, kdy jsou změklé a náchylné k lámání. Nepoužívejte železné a kovové pilníky. Vhodnější jsou pilníky skleněné. „Skleněný pilník na paty Glasscare má jednu stranu určenou pro odstranění hrubé kůže pat, druhou je pak možné použít jako pilník pro úpravu nehtů na nohou i na rukou,“ radí Lenka Hronová z Glasscare. „Nyní je řada Glassscare rozšířena také o speciální malé skleněné pilníčky na nehty a zrcátka do kabelky s pilníkem v jednom.
 

>> zpět na seznam článků