10 tipů pro krásné a zdravé nehty I.

10 tipů pro krásné a zdravé nehty I.

Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují víc, než si dovedeme představit, stejně jako nehty okousané a s oloupaným lakem. Nehty také ukazují stav celého našeho organismu – jejich lámavost nebo bílé skvrnky mohou značit nedostatek vitamínů nebo jiných tělu potřebných látek.


„Právě proto, že jsou nehty odrazem komplexního zdraví, nelze jejich kvalitu získat jen s pomocí přípravků z drogerie, ale je nutné doplnit tuto vnější péči také kvalitní stravou a dostatkem tekutin,“ vysvětluje Lenka Hronová z firmy Glasscare, která vyrábí skleněné pilníky na nehty. Následujících deset tipů vám zaručí nehty, které se lesknou krásou a zdravím.

1.) Hydratujte nehty i kůžičku v jejich okolí

Perfektním prostředkem, který udrží nehty i jejich okolí zdravě hydratované a zabrání vysušování, zatrhávání kůžiček a lámání nehtů, je obyčejná lékárenská vazelína. Stačí vetřít malé množství před tím než jdete spát, nebo kdykoliv cítíte, že jsou kůžičky suché. „Pořiďte si malý kelímek na noční stolek, do zásuvky v práci i do přihrádky v autě,“ radí Lenka Hronová z Glasscare, „tak budete mít vazelínu vždy po ruce a bude vám sama připomínat, že si máte nehty promazat.“ Pokud vám vazelína nevyhovuje, můžete ji nahradit ricinovým olejem bohatým na vitamin E, nebo kuchyňským olivovým olejem.

 

2.) Při úklidu noste gumové rukavice

Kdykoliv myjete nádobí, čistíte koupelnu nebo zahradničíte, vždy si vezměte gumové rukavice. Všechny tyto činnosti jsou pro nehty velkou zátěží, obzvlášť připočteme-li chemické přísady čisticích prostředků. Obyčejné gumové rukavice seženete za pár korun v každé drogerii či obchodním domě, proto je nakupte do zásoby a důsledně používejte. Pokud si před jejich obléknutím ruce namažete ruce krémem, můžete se těšit na ještě hebčí pokožku.

 

3.) Kůžičky nestříhejte, ale zatlačujte

Péče o nehtové kůžičky, neboli kutikuly, je pro pěstěný vzhled rukou nezbytná. Bylo by však velkou chybou kůžičky zastřihávat. Nejen, že pak rychleji dorůstají a jsou houževnatější, ale při střihání se také můžete nepěkně zranit a vnést si do rány infekci. „Správným postupem je zatlačit kůžičky opatrně s pomocí pomerančového dřívka nebo gumové špachtličky zpátky do lůžek, nejlépe po koupeli, kdy jsou změkčené,“ radí Lenka Hronová z Glasscare, „jinak můžete kůžičky poškodit a oslabit tak celý nehet,“ varuje.

 

>> zpět na seznam článků