Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě

Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě

Řada lidí považuje pedikúru a péči o pokožku nohou za čistě letní záležitost. V letních měsících totiž nohy ukazujeme v sandálech a otevřených botách, proto je třeba věnovat jim náležitou péči, aby nedělaly ostudu, ale zdobily. V zimě, kdy dolní končetiny schováváme v ponožkách a teplých botách, se pak pedikúra může zdát zbytečným luxusem a ztrátou času.


Opak je však pravdou. „Péče o pokožku nohou je v zimě stejně důležitá, ne-li důležitější, než v létě. Nošení uzavřených bot, chlad a suchý vzduch mohou způsobit nepříjemné problémy, které mohou vyústit až v obtěžující kožní choroby,“ varuje Lenka Hronová, obchodní ředitelka výrobce skleněných pilníků na nohy značky Glasscare. Proto se vyplatí najít si i v zimě pár minut denně a věnovat svým nohám péči, kterou si zaslouží. Stačí se řídit následujícími tipy.

 

1.) Nešetřete na zimní obuvi

Kvalitní zimní boty jsou jistě investicí, která se vyplatí a na které by se nemělo šetřit. Vyšší částka, kterou zaplatíte za pevné boty od renomovaného výrobce, se vám vrátí hned několikrát: vaše nohy vám poděkují za pohodlí, ušetříte čas i nervy nutné k reklamaci levných bot, které dlouho nevydrží, a získáte obuv, která bude sloužit několik sezón a nebude po první zimě na odpis. Zimní boty by měly být voděvzdorné, tuto vlastnost ještě po zakoupení podpořte ošetřením impregnačním sprejem. Při zkoušení myslete na to, že zimní boty je lepší volit o kousek větší, aby vás nezábly nohy. Volte boty s důkladným vnitřním vyteplením. Kupujte nejlépe kvalitní kožené boty, které umožní nohám dýchat. Kožené boty jsou nejpoddajnější, prsty se vzájemně netlačí a nohy se v nich tolik nepotí.

Tip: Skvrny od soli odstraníte z kožených bot s pomocí směsi octa a vody v poměru 3:1

 

2.) Vybírejte správné ponožky

Ponožky v zimě příliš neukazujeme, tak se nabízí myšlenka, že by se na nich dalo ušetřit. Jenže levné ponožky z tržnice se prozradí už po pár vypráních dírami na špičkách či patách či uvolněnou gumičkou lemu. Kvalitní ponožky s vysokým obsahem bavlny chrání nohy před chladem, odřením a izolují je od bot. Na zimu vybírejte raději vyšší, které nohy ochrání před větrem. Samozřejmostí by mělo být, že ponožky každý den vyměňujeme. V případě vyšší potivosti nohou a potřeby pak můžeme vyměňovat po nožky i častěji.

Tip: I tak neromantický kousek oděvu, jak jsou ponožky, má své vlastní muzeum. Nachází se v japonské metropoli Tokio a najdete v něm přes 20 tisíc párů.

Další tipy pro péči o nohy v zimě si přečtěte v druhém díle našeho zimního speciálu!

>> zpět na seznam článků