Péče o nohy je také péčí o zdraví

Péče o nohy je také péčí o zdraví

Praská vám kůže chodidel, trpíte jejím nadměrným vysušováním nebo se vám často zatrhává například při oblékání punčoch? Pak byste měli uvažovat o pravidelné péči o nohy. Správná pedikúra totiž může všem těmto běžným a zdánlivě malicherným problémům snadno zabránit bez vynaložení většího úsilí nebo finančních prostředků. Odstraňování ztvrdlé kůže chodidel v pohodlí domova vám ušetří nejen nepříjemné kožní problémy, ale i peníze za návštěvy pedikúrních salónů. Přitom je domácí pedikúra jednoduchou a příjemnou procedurou, kterou si doma může dopřát každý. A my vám poradíme, jak na to.


 

Proč pedikúra?

Odstraňování tvrdé kůže a celkové změkčování kůže chodidel působí jako prevence jejího praskání, ale například omezuje i nepříjemný pach nohou. Všechny tyto problémy jsou způsobovány rohovatěním kůže chodidel. Pokud se totiž tvrdá kůže chodidel neodstraňuje v pravidelných intervalech, má tendenci vytvořit na chodidlech tvrdou „slupku“, která je doslova rájem pro plísně a bakterie, které si na této odumřelé vrstvě pochutnávají.
 
Předcházejte problémům
 
Navíc tato odumřelá vrstva už není hydratována podkožím, a je proto suchá a často praská, což způsobuje bolestivé záděry a pálení chodidel tím, jak se nečistotami a prasklinami porušuje už zdravá kůže chodidel nalézající se těsně pod odumřelou vrstvou.
 
Hýčkejte se!
 
Problému lze ale velmi snadno pravidelným odstraňováním této kůže. Pokud nemáte čas ani náladu investovat každý měsíc do návštěvy pedikúrního salónu, není nic jednoduššího, než si tuto veskrze příjemnou proceduru dopřát doma.A my Vám v následujících článcích poradíme, jak na to. Přečtěte si články Domácí pedikúra v kostce a domácí pedikúra otevírá cestu ke krásným a zdravým nohám.

 

>> zpět na seznam článků