Domácí pedikúra v kostce

Domácí pedikúra v kostce

Správné pedikúře je na těchto stránkách věnováno vícero článků a ještě více v budoucnu bude. Témata jak vhodné nástroje pro péči o nohy, vhodná kosmetika, jak upravit nehty, jak ošetřovat chodidla, jak se o nohy starat nebo zdravotní stránce péče o nohy jsme se buď věnovali anebo věnovat budeme. Takovým základem ale samozřejmě je postup toho, jak se můžeme o své nohy starat sami. Stručný, jasný, přehledný… a úplný.


1. Pro začátek je dobré začít opravdu důkladným odlakováním nehtů na nohách. To je lepší udělat ještě před koupelí, prsty i nehty se koupelí  zbaví zbytků odlakovače a navíc zamezíte jejich nezdravému vysušování.

2. Pedikúra vždy musí začít koupelí nohou nejlépe se změkčující solí do koupele. Ta vám zabere tak 10 minut. Pokud Vám je teplá voda příjemná, tak si ji bez starostí můžete protáhnout.

3. Nohy zlehka osušte a odstraňte zrohovatělou kůži, Ta je po koupeli změklá a proto se odstraňuje lépe. Pokud nevíte, která metoda je pro to nejvhodnější, přečtěte si článek o pomůckách pro odstraňování ztvrdlé kůže.

4. Chodidla vyhlaďte a dolaďte peelingovým krémem a  poté natřete zklidňujícím krémem nebo alespoň tělovým mlékem.

5. Nyní přichází na řadu úprava nehtů. Nehty ostříháme do požadovaného tvaru (více v článku o úpravě nehtů) a zapilujeme lehce pilníkem (jakým se také dozvíte v dalším článku)

6. Kůžičku nehtového lůžky nestříhejte, jen ji změkčenou zatlačte zpět.

7. Jako poslední dejte nehtům barvičku, nalakujte je lakem dle vlastní volby a vkusu.

8. Na závěr všechny použité nástroje řádně vydesinfikujte a užívejte si své nové nožky.

Celá procedura vám zabere ani ne 30 minut a výsledkem jsou jemné, krásné nohy, se kterými budete chodit jako po obláčcích. A navíc budou přitažlivé. Možná se to nezdá, ale nejen že upravené a udržované nohy ženám zvyšují sebevědomí, ale jsou také častým cílem mužských pohledů…

>> zpět na seznam článků