Čím upravovat nehty na nohách?

Čím upravovat nehty na nohách?

Péče o nohy stále ještě často vyvolává obraz zbytečného luxusu, přehnané péče, snobismu. Kdo má přece čas starat se o nohy, obzvláště pak o chodidla, která nejsou stejně v botách vidět. Ženy si většinou maximálně během léta lakují nehty, neuvědomují si ale, že péče o nohy nemá jen estetické důvody, ale především ty zdravotní. Muži pak většinou péči o chodidla zanedbávají úplně. Přitom zanedbaná péče o nohy může způsobovat i velmi bolestivé komplikace, nemluvě o tom, že upravené nohy jsou u mužů i žen rozhodně žádanější. A přitom to nemusí být záležitost mnoha hodin v salónu a tisíců korun měsíčně. Jediné, co je opravdu potřeba, jsou kvalitní pomůcky a pár minut času ve vlastní koupelně.


Správná pedikúra rovná se správné nástroje a trpělivost
Možná to na první pohled zaskočí, ale kompletní pedikúra, stejně jako manikúra, vyžaduje poměrně velké množství pomůcek, jejichž pořizovací cena nemusí být zanedbatelná. Řešením jsou pedikúrní sety, ty ale ne vždy obsahují ty nejvhodnější pomůcky a nelze je libovolně kombinovat. Často se firmy specializují například na kovové pedikúrní prostředky, ale kovový pilník je pro péči o nohy naprosto nevyhovující. Proto doporučujeme pomůcky kupovat zvlášť podle osobních preferencí a požadavků. Co všechno tedy pro správnou pedikúru potřebujeme?

První, co budete potřebovat, je odlakovač. Ten má pravděpodobně většina žen doma. Ale i mezi nimi jsou rozdíly, na které bychom si měli při nákupu dát pozor. Důležité je totiž používat odlakovače bez acetonu. Aceton je agresivní látka, která může způsobit třepení nehtů, jejich vysychání a také tvorbu záděr. Pokud naopak odlakovače obsahují vitamíny a výživné látky, je to jedině výhoda.

Mezi vatovými tampónky už příliš rozdílů není a na odlakování nehtů stačí bohatě ty běžně dostupné. Pro odlakování hůře dostupných míst se vám možná budou hodit vatové tyčinky, které namočíte do odlakovače nebo speciální odlakovač v tužce. Všechno byste měli bez problémů sehnat v lepších drogeriích.

Nehty milují pravidelnou péči, ale čím?
Další nutnou pomůckou je pilník pro úpravu nehtů do požadovaného tvaru. Na rozdíl od nehtů na rukách, ty na nohách stříhat, nebo spíše štípat můžete a musíte. Po jejich ostříhání je nutné je zapilovat nejen proto, abyste docílili chtěného tvaru, ale i proto, aby se nehty netřepily a nezatrhávaly. Pro tuto úpravu jsou nejvhodnější pilníky skleněné. Díky pevné struktuře umožňují šetrně pilovat i tvrdé a pevné nehty, ale přitom je netřepí jako pilníky kovové. Papírové pilníky jsou pro péči o nohy až příliš jemné. Ideální jsou pilníky, které zároveň obrušují i kůži chodidel, tak nejen ušetříte, ale máte zaručené, že máte ve své výbavě kvalitní a šetrný produkt. Příkladem opravdu kvalitního a šetrného výrobku může být skleněný pilník Glasscare.

Co se týče další úpravy nehtů a kůžičky nehtového lůžka, tak zde už se bez kovových pomůcek neobejdete.  Budete potřebovat dlátko na zatlačování kůžičky, kleštičky ne její úpravu a takzvaný klip na stříhání nehtů. Pokud máte nehty extrémně tvrdé, pak místo klipu zvolte spíše kleštičky na nehty. Ty jsou uzpůsobeny pro tvrdé nehty a díky dvojité pružině jsou účinnou a praktickou cestou k jejich úpravě. Všechny tyto nástroje jsou kovové a proto je naprosto klíčové, aby byly vyrobeny z nerez oceli. Jenom ta dokáže odolávat účinně vlhkosti a pomůcky tak nerezavějí ani se tak snadno neotupí. Je třeba ale kov po každém použití pečlivě desinfikovat.

Nešetřete a spoléhejte raději na kvalitu, vyplatí se to
Především v této kategorii narazíte velmi snadno na nekvalitní výrobky – jsou z měkké oceli, snadno se ztupí, v kloubech rezavějí a nehet často spíše upižlají než hladce a čistě uříznou. Proto byste neměli především na kovových nástrojích šetřit. Je dobré vybírat si známé značky, často kleštičky a štípátka vyrábějí výrobci nožů a jejich kvalita je potom podobná kvalitě nožů. Se značkou Solingen například určitě nesáhnete vedle. Vedle toho jsou prověřené i firmy specializující se na péči o nohy jako je Scholl, který vás take určitě nezklame.

>> zpět na seznam článků