Čím ošetřovat kůži chodidel

Čím ošetřovat kůži chodidel

Pokud chcete mít krásné a zdravé nohy, rozhodně byste neměli zanedbat výběr pedikúrních pomůcek. Špatně provedená pedikúra totiž může být škodlivější než pedikúra žádná. A s nekvalitními pomůckami si můžete spíše ublížit než prospět. Jak ale poznáte ty kvalitní a proč kupovat zrovna je? V článku „5 kroků ke krásným nehtům na nohou” jsme popsali nástroje, které jsou potřeba pro šetrnou úpravu nehtů, v následujícím článku bude řeč o úpravě chodidel.


Čím měkčí, tím lepší
Pro odstranění ztvrdlé kůže chodidel budete nejdříve potřebovat přípravek na změkčení kůže.  Pro změkčení chodidel je nejjednodušší cestou koupel v teplé vodě se změkčující koupelovou solí. Pokud chcete zvolit jiný přístup, je možné používat změkčující krémy. Připravte se ale na to, že jejich pořizovací náklady jsou ale výrazně vyšší.

Škrábat, drhnout nebo brousit?
Změkčenou kůži pak můžeme odstranit několika způsoby. Nejběžněji se v domácnostech používají pemzy – pórovitá lehká hornina, která díky své struktuře umožňuje odřít ztvrdlou kůži chodidel. Je to nejběžnější a široce dostupný produkt, jeho nevýhodu ale je, že pokožku chodidel ponechává roztřepenou a může se stát, že roztřepená kůže se zatrhá a způsobí záděry podobné těm okolo nehtů nebo v extrémních případech i záněty chodidel.

Další variantou je seřezávač kůže. Jde o jakousi škrabku na kůži, která pomocí žiletky odřezává celé plošky ztvrdlé kůže. Odstraňování seřezávačem kůže je metoda velmi efektivní, zamezuje třepení kůže, nicméně není vhodná pro každého. Seřezávač je vhodný pro odstraňování větších ploch silně zrohovatělé kůže, v jemnějších částech chodidla může jeho pokožku poškodit. S jeho použitím se setkáte převážně v profesionálních salonech, kde je pouze jedním nástrojů pro zjemňování kůže chodidel. Navíc se jedná o variantu finančně nejnákladnější, mimo samotného seřezávače, jehož cena se pohybuje okolo 200 Kč, je nutné dokupovat speciální čepelky, které se do seřezávače zasouvají a dle kvality jedna čepelka vydrží 1 – 3 použití.

Jemně, čistě, efektivně a do hladka
Třetí pomůckou, která je k dostání na trhu, je speciální skleněný pilník Glasscare. Ten v sobě spojuje výhody obou předchozích nástrojů. Stejně jako pemza obrušuje díky svému hrubému povrchu zrohovatělou kůži jemně, ale efektivně. Díky svému tvaru umožňuje obrousit všechny části chodidla stejně efektivně. Speciální struktura pilníku kůži odstraňuje ještě šetrněji, nezanechává totiž kůži roztřepenou a tedy náchylnou k oděru. Jeho druhá strana je navíc opatřena jemnější strukturou pro zahlazení již suché a upravené kůže. Chodidla proto zůstávají nejen jemná, ale i hladká a příjemná na dotek. Zároveň se tato struktura dá používat i pro pilování nehtů na nohách i rukách.

>> zpět na seznam článků