5 kroků ke krásným nehtům na nohou

5 kroků ke krásným nehtům na nohou

Krásně upravené nehty na nohou jsou třešinkou celé pedikúry a ozdobou, která sluší letním žabkám i tanečním střevíčkům s otevřenou špičkou. Naopak s polámanými nehty a oprýskávajícím lakem mnoho parády nenaděláte. Přitom úprava nehtů není nic, co byste nezvládla sama doma. Vyhraďte si půl hodinky pro sebe a nechte se inspirovat naším postupem. Univerzální pilník na nohy Glasscare vám bude užitečným pomocníkem.


Krok č. 1 - Rovnýma nohama do vody
Napusťte si malé umyvadlo s příjemně teplou vodou (pozor, trpíte-li žilními chorobami, je lepší zvolit chladnější vodu) a přidejte zjemňující sůl na nohy, nebo ji nahraďte obyčejnou kuchyňskou solí. Pro příjemnější relaxaci můžete přikápnout i pár kapek vonného olejíčku nebo přidat pár snítek levandule či růžové okvětní plátky. Nohy nechte odmáčet asi 15 minut. Péči o nehty by měla předcházet domácí pedikúra, která nohám odlehčí o mozoly a zatvrdlou kůži. Návod najdete v některém z dalších článků. Ještě v lavorku vyčistěte okolí nehtů a prostor za nehty malým kartáčkem.

Krok č. 2 - Pryč s tím, co nehtům nesluší
Nůžtičkami nebo kleštičkami nehty ostříhejte, ale pozor, ať to nepřeženete. Malý kousek tzv. volného nehtu, který není přirostlý k lůžku, by měl zůstat (cca 1-2 mm). S pomocí speciálního nástroje z pouzdra na manikúru vyčistěte ještě jednou a důkladně prostor za nehty a dávejte pozor, ať se nechtěně nerýpnete, zranění, byť malá, se v prostoru pod nehtem velmi dlouho hojí a znepříjemňují chůzi i nošení bot.
 
Krok č.3 - Zatlačit, nestříhat!
V dalším kroku ošetřete kůžičku v dolní části nehtů, která má tendenci přerůstat a působí neupraveně. Pozor, nikdy kůžičku neodstřihávejte! Můžete se poranit, vnést do rány infekci, a navíc odstřihávaná kůžička rychleji dorůstá. Namísto střihání kůži zjemněnou koupelí lehce zatlačte s pomocí tyčinky z pomerančového dřívka (bývá součástí manikúry nebo ji koupíte za pár korun v drogerii).

Krok č. 4 - Upravte tvar
Použijte skleněný pilník na paty Glasscare a jeho jemnější stranou zapilujte nehty do rovna. Pilujte v jednom směru, tahání pilníkem sem a tam nehtům nesvědčí a přispívá k jejich snadnějšímu třepení. Okraje nehtů pilujte do kulata, předejdete tak jejich zarůstání. Nehet můžete jemně zbrousit i na jeho povrchu a pak uhladit s pomocí jemnějších pilníků a leštiček na nehty. Nehet s rovným a vyhlazeným povrchem vypadá upraveněji.

Krok č. 5 - Nechte nehty zazářit
V posledním kroku můžete dát průchod své kreativitě a opatřit nehty barevným nátěrem. Klidně porušte pravidlo, že na nohy patří tmavý lak, a dopřejte mu jásavě růžovou, v létě je vše dovoleno.  Lakujete-li nehty barevným či tmavým lakem, je vhodné použít dospod lak bezbarvý. Nejenže tak nátěr déle vydrží, ale předejdete také problémům při odstraňování laku. Některé tmavé či rudé odstíny totiž  obtížně pouštějí a nechávají na nehtech barevný nádech. S podkladovou vrstvou bezbarvého laku tomu snadno předejdete. Pokud dáváte přednost jemnějším barvám, vyzkoušejte francouzskou manikúru, která sluší nejen rukám, ale i nohám.  Na závěr opatřete nehty ještě jednou vrstvou bezbarvého laku., jako tzv. top coat (svrchní kabát). Díky tomu se nehty tak snadno nepoškrábají a lak bude déle lesklý a zářivý.

>> zpět na seznam článků