Skleněné pilníky pro děti z ZDS Košice

Skleněné pilníky pro děti z ZDS Košice

Bylo nám velikým potěšením v dubnu sponzorovat děti ze Svazu diabetiků Slovenska, ZDS ZO Košice, kterým jsme darovali skleněné pilníky na nohy. Nemocné děti nám zase poslali pár obrázků ...

Předejděte popraskaným patám s pilníkem Glasscare

Předejděte popraskaným patám s pilníkem Glasscare

S teplým počasím odkládáme hřejivé kabáty a zimní boty. Právě sandály a další otevřené letní boty často odkryjí popraskané paty, které jsou následkem zanedbané zimní péče o nohy. Přitom si naše dolní končetiny, přesto že je neukazujeme tak často jako ruce, zaslouží být rozmazlovány a hýčkány. Popraskaná kůže pat, kuří oka, mozoly a puchýře navíc dovedou pořádně znepříjemnit chůzi.

Mykóza nohou a jak ji zdolat

Mykóza nohou a jak ji zdolat

Mykóza nohou je i dnes, ve společnosti, která si zakládá na otevřenosti vůči všem a všemu, poměrně neoblíbeným tématem. Jak jste se mohli dozvědět, v předchozím článku, tak postihuje podle statistik každého třetího člověka u nás. Přitom ale pořád děláme, jakoby neexistovala a tak jí vlastně pomáháme se dále bezostyšně šířit. My Vám ale poradíme, jak jí předchátet a jak se jí zbavit!

Plísňová onemocnění nohou – častější problém, než se může zdát

Plísňová onemocnění nohou – častější problém, než se může zdát

Víte, které onemocnění je vedle zubního kazu nejčastější lidskou chorobou vůbec? Kdepak chřipka, jsou to meziprstní plísňová onemocnění kůže! Mykóza nohou provázená úporným svěděním trápí podle statistik každého třetího Čecha, přesto se však o ní raději příliš nemluví.

Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě II.

Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě II.

V prvním díle našeho zimního speciálu jsme si představili první dva tipy na to, jak se starat o nohy během zimy. Zmínili jsme nutnost kvalitní zimní obuvi a doporučili jsme, jaké ponožky jsou pro zimní období nejvhodnější. To ale není zdaleka všechno a proto Vám představíme další 3 tipy, jak ochránit své nožky proti větru a sněhu.

Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě

Tipy pro zimní péči o chodidla - nezapomínejte na nohy ani po létě

Řada lidí považuje pedikúru a péči o pokožku nohou za čistě letní záležitost. V letních měsících totiž nohy ukazujeme v sandálech a otevřených botách, proto je třeba věnovat jim náležitou péči, aby nedělaly ostudu, ale zdobily. V zimě, kdy dolní končetiny schováváme v ponožkách a teplých botách, se pak pedikúra může zdát zbytečným luxusem a ztrátou času.

Alchymie jménem domácí pedikúra

Alchymie jménem domácí pedikúra

V článku Domácí pedikúra v kostce jsme si v rychlosti představili, jak při pedikúře postupovat a jaké nástroje použít. Tentokrát se dozvíte více nejen o postupu, ale poradíme Vám nástroje vhodné právě pro Vaši kůži a vaše nohy.

Péče o nohy je také péčí o zdraví

Péče o nohy je také péčí o zdraví

Praská vám kůže chodidel, trpíte jejím nadměrným vysušováním nebo se vám často zatrhává například při oblékání punčoch? Pak byste měli uvažovat o pravidelné péči o nohy. Správná pedikúra totiž může všem těmto běžným a zdánlivě malicherným problémům snadno zabránit bez vynaložení většího úsilí nebo finančních prostředků. Odstraňování ztvrdlé kůže chodidel v pohodlí domova vám ušetří nejen nepříjemné kožní problémy, ale i peníze za návštěvy pedikúrních salónů. Přitom je domácí pedikúra jednoduchou a příjemnou procedurou, kterou si doma může dopřát každý. A my vám poradíme, jak na to.

Domácí pedikúra v kostce

Domácí pedikúra v kostce

Správné pedikúře je na těchto stránkách věnováno vícero článků a ještě více v budoucnu bude. Témata jak vhodné nástroje pro péči o nohy, vhodná kosmetika, jak upravit nehty, jak ošetřovat chodidla, jak se o nohy starat nebo zdravotní stránce péče o nohy jsme se buď věnovali anebo věnovat budeme. Takovým základem ale samozřejmě je postup toho, jak se můžeme o své nohy starat sami. Stručný, jasný, přehledný… a úplný.

Jak vyzrát na pocení nohou?

Jak vyzrát na pocení nohou?

Pocení je přirozený mechanismus, který tělu pomáhá vyrovnat se s nadměrnou teplotou. Obvykle bývá vyvoláno podmínkami počasí a zvýšenou teplotou vzduchu nebo vyšší aktivitou, na kterou tělo není zvyklé. Stejně tak je přirozeným i pocení nohou, protože na chodidlech a na dlaních se nachází nejvyšší množství potních žláz.

Čím upravovat nehty na nohách?

Čím upravovat nehty na nohách?

Péče o nohy stále ještě často vyvolává obraz zbytečného luxusu, přehnané péče, snobismu. Kdo má přece čas starat se o nohy, obzvláště pak o chodidla, která nejsou stejně v botách vidět. Ženy si většinou maximálně během léta lakují nehty, neuvědomují si ale, že péče o nohy nemá jen estetické důvody, ale především ty zdravotní. Muži pak většinou péči o chodidla zanedbávají úplně. Přitom zanedbaná péče o nohy může způsobovat i velmi bolestivé komplikace, nemluvě o tom, že upravené nohy jsou u mužů i žen rozhodně žádanější. A přitom to nemusí být záležitost mnoha hodin v salónu a tisíců korun měsíčně. Jediné, co je opravdu potřeba, jsou kvalitní pomůcky a pár minut času ve vlastní koupelně.

Čím ošetřovat kůži chodidel

Čím ošetřovat kůži chodidel

Pokud chcete mít krásné a zdravé nohy, rozhodně byste neměli zanedbat výběr pedikúrních pomůcek. Špatně provedená pedikúra totiž může být škodlivější než pedikúra žádná. A s nekvalitními pomůckami si můžete spíše ublížit než prospět. Jak ale poznáte ty kvalitní a proč kupovat zrovna je? V článku „5 kroků ke krásným nehtům na nohou” jsme popsali nástroje, které jsou potřeba pro šetrnou úpravu nehtů, v následujícím článku bude řeč o úpravě chodidel.

5 kroků ke krásným nehtům na nohou

5 kroků ke krásným nehtům na nohou

Krásně upravené nehty na nohou jsou třešinkou celé pedikúry a ozdobou, která sluší letním žabkám i tanečním střevíčkům s otevřenou špičkou. Naopak s polámanými nehty a oprýskávajícím lakem mnoho parády nenaděláte. Přitom úprava nehtů není nic, co byste nezvládla sama doma. Vyhraďte si půl hodinky pro sebe a nechte se inspirovat naším postupem. Univerzální pilník na nohy Glasscare vám bude užitečným pomocníkem.

Suchá versus mokrá pedikúra

Suchá versus mokrá pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Celý den nás ochotně nosí, často i s nemalou nadváhou a často trpí v nevhodné padnoucích či příliš vysokých botách. Není divu, že si pak stěžujeme na otlačeniny, puchýře či mozoly. Aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce a sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru ve specializovaném salónu.